Jak zredukować koszty magazynowania?

Efektywna logistyka to podstawa każdego rodzaju działalności gospodarczej. Jedną z najważniejszych form jej uskuteczniania jest wykorzystywanie obszernych powierzchni magazynowych położonych w korzystnych lokalizacjach. Jak jednak zadbać o bezpieczne i wygodne przechowywanie towarów, by przy tym nie przepłacić?

Metody redukcji kosztów przechowywania towarów

Firmy poszukują oszczędności i to jest zrozumiałe. Jednym ze sposobów jest redukcja kosztów magazynowania. Pierwszą rzeczą jest wielkość posiadanej powierzchni magazynowej, która przekłada się na koszty miesięczne. Magazynowanie i przechowywanie towarów jest bardzo kosztowne, szczególnie że ceny wynajmu powierzchni rosną, a do tego dochodzi koszt energii elektrycznej. Zakłady produkcyjne, które korzystają z magazynów, dążą do zmechanizowania przedsiębiorstwa. Magazyny mogą być kontrolowane tylko przez jednego pracownika. W tym momencie koszty wynagrodzeń są naprawdę niewielkie.

Kolejną oszczędnością dla przedsiębiorstw, jeśli chodzi o koszty magazynowania, jest dostarczenie do składu towaru, który jest potrzebny w tym momencie. Odchodzą koszty magazynowania, a co za tym idzie, rezygnacja z powierzchni do przechowywania towarów. Nie ma najmniejszego sensu zajmowania zbędnych pomieszczeń.

BUSINESS PARK GRUNWALD posiada przestronne powierzchnie magazynowe do wynajęcia, których potencjał docenili już liczni Klienci z Polski i krajów zagranicznych. Firma oferuje możliwość składowania do 9 metrów wysokości. Ponadto, posiada duże place manewrowe oraz szerokie drogi, co daje dużą swobodę działania. Bliskość autostrady (zaledwie 7 km do węzła) znacznie ułatwia dojazd do lokali biurowych i powierzchni magazynowych na wynajem. Takie rozwiązanie umożliwia zredukowanie kosztów magazynowania, ponieważ można zmienić lokalizację na bardziej atrakcyjną, bliżej centrum, która spełni oczekiwania kontrahentów. Jest to zdecydowanie lepsze niż posiadanie ogromnych powierzchni magazynowych, niewykorzystywanych w pełni czy położonych w gorszej lokalizacji.

Comments are closed.