Blog

Na co trzeba zwracać uwagę przy wynajmie biura?

Biuro to miejsce pracy dla Ciebie i Twoich pracowników, a także przestrzeń, w której przyjmujesz swoich klientów, partnerów biznesowych i gości. Musi być nie tylko komfortowe i w pełni przystosowane do potrzeb firmy, ale również prestiżowe i reprezentacyjne. Decydując się na wynajem lokalu, trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele kwestii, które będą miały bezpośredni wpływ na późniejszy rozwój biznesu. Co jest w tym przypadku najważniejsze? Poznaj kilka naszych wskazówek.

Czytaj dalej

Jakie elementy składają się na koszty wynajmu biur?

Koszty wynajmu to jeden z decydujących kryteriów przy wyborze powierzchni biurowej. Chociaż uważa się, że największy wpływ na cenę w tym przypadku ma wysokość czynszu, to tak naprawdę jest wiele innych czynników, które także nie są bez znaczenia.

Czytaj dalej

Kiedy lokalizacja biura ma istotne znaczenie?

Lokalizacja to jeden z ważniejszych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru biura do wynajęcia. Kwestie takie jak m.in. odpowiednio duża powierzchnia, wykończenie na wysokim standardzie, rozkład stanowisk dostosowany do potrzeb czy design są oczywiście istotne, jednak adres, pod który będą trafiać nie tylko pracownicy, ale i klienci czy partnerzy biznesowi również ma niebagatelne znaczenie. Jest to jeden z kluczowych elementów budowania biznesowego wizerunku.

Czytaj dalej

Jakie pomieszczenia wynająć na archiwum?

Archiwum to miejsce, w którym gromadzi się rozmaite zbiory dokumentów ważnych dla danej firmy. Przechowywane materiały najczęściej występują w formie papierowej, jednak coraz częściej istotną rolę odgrywają też publikacje multimedialne. Z uwagi na fakt, że wszystko to jest cenne i powinno zachować swoją trwałość przez określony czas, wszelkie archiwalia powinny znajdować się w odpowiednich warunkach. Dlatego też tak ważny jest dobór pomieszczenia, które sprawdzi się jako firmowe archiwum.

Czytaj dalej