Dlaczego warto wybrać zieloną okolicę wokół biura?

O zieleni w przestrzeniach biurowych mówi się ostatnio bardzo często. Popularny w aranżacji wnętrz trend biophilic design zyskuje z roku na rok na popularności, angażując rośliny w aktywny wystrój wnętrz biurowych. Czy to jednak w pełni wystarczy? Co z okolicą biura, czy nie ma ona znaczenia?

Biurowe zielone płuca

Okazuje się, że zielona okolica wokół budynków biurowych ma ogromne znaczenie nie tylko dla samych pracowników, ale także dla otoczenia. Gęsto rosnące drzewa i krzewy oczyszczają powietrze, zwiększają jego wilgotność oraz przyczyniają się do obniżenia temperatury otoczenia, dając w gorących, letnich okresach dużo zbawczego cienia.

Relaksująca zieleń

Szukając biur na wynajem warto zwracać uwagę na zazielenienie okolicy. Tereny zielone pomagają obniżać poziom stresu, poprawiają samopoczucie, zwiększają kreatywność, produktywność i wspomagają przywracanie równowagi emocjonalnej. Śpiew ptaków czy zapach kwitnących roślin w okresie wiosenno-letnim przyczyniają się do polepszenia samopoczucia oraz zwiększenia energii witalnej. Pracownicy stają się bardziej wydajni, pobudzeni, chętniej wykonują swoje obowiązki, a nawet rzadziej biorą wolne.

Zdrowe tereny zielone

Okolica obfitująca w drzewa, krzewy i miejsca odpoczynku to doskonały sposób do zachęcenia pracowników do aktywnego wypoczynku, wykorzystania przerwy w pracy na „dotlenienie się” – zwiększającej aktywność umysłową formy relaksu, polecanej przez wielu psychologów i fizjoterapeutów. Dodatkowo zieleń łagodzi stany podrażnienia oczu i bóle głowy wywołane długim przebywaniem w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach oraz długotrwałym wpatrywaniem się w monitor.

Wybierając biuro otoczone gęstym, zielonym terenem, wpływamy na zmniejszenie częstej absencji  oraz zwiększenie wydajności i efektywności pracowników.

Comments are closed.