Na co zwracać uwagę przy wynajmie magazynu?

Wielu przedsiębiorców z różnych przyczyn nie decyduje się na zakup własnego magazynu, lecz staje przed koniecznością wynajmu określonej powierzchni magazynowej. Na co powinno się zwrócić uwagę przed ostateczną decyzją? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym poradniku, aby wynajem magazynu nie był problemem.

Ważna jest lokalizacja

Jedną z podstawowych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę przed wynajmem magazynów, jest lokalizacja. Istotne jest, aby magazyn znajdował się blisko firmy, a najlepiej w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Dalsza lokalizacja może generować zupełnie niepotrzebne koszty na przykład na transport niezbędnych surowców. Warto również zwrócić uwagę, aby magazyn był dobrze połączony z infrastrukturą drogową, dobrym wyborem będą magazyny w pobliżu dróg szybkiego ruchu. Często przedsiębiorców kuszą oferty magazynów położonych w ścisłym centrum miasta, ale to nie zawsze najlepszy pomysł, jeśli transport będzie planowany w godzinach szczytu.

Jakie będzie przeznaczenie magazynu?

Przed wynajmem odpowiednich miejsc magazynowych, warto ustalić, jakie towary będą tam przechowywane. Jeśli na miejscu będą składowane określone artykuły farmaceutyczne lub żywieniowe, niezbędne mogą się okazać komory mrożące albo chłodzące. Naturalnie wszystkie magazyny można przystosować do własnych potrzeb, jednak generuje to często niepotrzebne wydatki. Dobrze jest też zwrócić uwagę na wysokość i powierzchnię pamiętając o rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Magazyn, który obecnie jest nieco zbyt duży, wkrótce może się okazać odpowiedni, a nawet za mały na zwiększoną liczbę artykułów

Jeśli planujemy wynajem magazynu, należy dokładnie przeczytać umowę z wynajmującym, aby nie popełnić błędu i nie wiązać się zobowiązaniami, które nie będą korzystne.

Comments are closed.