Lokalizacja biura a rodzaj prowadzonej działalności

Decydując się na wynajem powierzchni biurowej, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Ważna jest przede wszystkim powierzchnia lokalu, rozmieszczenie pomieszczeń czy standard wykończenia. Oprócz tego jedną z kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jest lokalizacja oferowanego lokalu. Okazuje się, że nie ma jednej reguły dotyczącej odpowiedniej lokalizacji biura. Oprócz komfortu pracowników, którzy muszą codziennie dojeżdżać we wskazane miejsca, ważne jest również to, jaki rodzaj działalności prowadzony jest przez konkretną firmę.

Jakie firmy mogą zdecydować się na wynajem biura na obrzeżach miasta?

Atrakcyjność lokalizacji biura jest szczególnie ważna, gdy obsługiwani są w niej klienci i dojazd w źle skomunikowane miejsce mógłby być dla nich problematyczny, a może nawet wpłynąłby na wybranie oferty konkurencji. Właśnie dlatego na najem biura na obrzeżach miasta zwykle decydują się firmy, które prowadzą działalność typu back-office, czyli takie, których praca nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem. Mogą to być na przykład firmy, które obsługują swoich klientów telefonicznie, czyli call center. Niektóre firmy, które w ramach swojej działalności potrzebują przestrzeni magazynowej, decydują się na wynajem magazynu, który oddalony jest od centrum miasta. Taka lokalizacja jest często wybierana przez małych przedsiębiorców, ponieważ najczęściej wiąże się z nieco niższymi kosztami. Warto jednak pamiętać o komforcie pracowników, dla których dojazd na obrzeża miasta może okazać się problematyczny.

Lokalizacja w centrum miasta

Przedsiębiorstwa, których kluczowym elementem działalności jest bezpośredni kontakt z klientem, powinny wziąć pod uwagę wynajem biura w centrum miasta. Mowa tutaj na przykład o firmach, które zajmują się finansami, a spotkania biznesowe w reprezentacyjnym biurowcu położonym w dogodnej lokalizacji sprzyjają zawieraniu transakcji. Biurowiec położony niedaleko lotniska i dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta ma znaczenie, ponieważ wpływa na jej prestiż, co jest ważne na przykład w międzynarodowych korporacjach. Jeśli tego typu przedsiębiorstwa znajdowałyby się na obrzeżach miasta, mogłyby stracić nie tylko na wizerunku, ale również notować mniejsze zyski. Istotna jest również obecność bezpłatnego parkingu, ponieważ potencjalni klienci często przemieszczają się samochodami. Lokalizacja biura jest jednym z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni lokal.

Comments are closed.