Kiedy lokalizacja biura ma istotne znaczenie?

Lokalizacja to jeden z ważniejszych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru biura do wynajęcia. Kwestie takie jak m.in. odpowiednio duża powierzchnia, wykończenie na wysokim standardzie, rozkład stanowisk dostosowany do potrzeb czy design są oczywiście istotne, jednak adres, pod który będą trafiać nie tylko pracownicy, ale i klienci czy partnerzy biznesowi również ma niebagatelne znaczenie. Jest to jeden z kluczowych elementów budowania biznesowego wizerunku.

Dlaczego warto wybrać biuro w dobrej lokalizacji?

Kiedyś przedsiębiorstwa, którym zależało na dobrej lokalizacji, skupiali się przede wszystkim na centrum miasta, które rzeczywiście bywało „sercem” biznesu. Obecnie, gdy rozwój przestrzeni miejskiej znacznie się zmienił, bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby powierzchnie biurowe ulokowane były w dobrze skomunikowanej dzielnicy o atrakcyjnej infrastrukturze.

Łatwy dojazd do biura jest ważny przede wszystkim do pracowników, którzy powinni każdego dnia możliwie jak najszybciej dotrzeć do miejsca pracy. Jednak musi też zachęcać potencjalnych klientów i kontrahentów do odwiedzin firmy. Istotna jest też bliskość do infrastruktury miejskiej, w tym m.in. restauracji, hoteli czy innych obiektów handlowo-usługowych. Dobrze jest, jeśli dana dzielnica łączy w sobie atrakcyjne walory wizualne, np. dużo terenów zielonych, z biznesowym otoczeniem. To również niewątpliwie wpływa na prestiż firmy oraz zwiększa potencjał marketingowy.

Wybierając biuro na wynajem, zdecydowanie trzeba uwzględnić kwestię lokalizacji, szczególnie jeśli współpracujesz z kontrahentami lub partnerami biznesowymi nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Obecnie standardem są takie udogodnienia jak m.in. możliwość możliwości parkowania samochodów dla pracowników, klientów i osób odwiedzających, czy odpowiednie zaplecze dla rowerzystów.

BUSINESS PARK-Grunwald w Poznaniu, czyli biuro pod dobrym adresem

Kompleks powierzchni biurowych BUSINESS PARK-Grunwald w Poznaniu znajduje się w dobrze skomunikowanej dzielnicy Grunwald. To zielona część miasta tętniąca życiem biznesowym i towarzyskim. Bardzo ważne jest jednak to, że gwarantuje ona dobry dojazd praktycznie ze wszystkich części miasta. W odległości zaledwie 3 km znajduje się lotnisko, dworzec mieści się tylko 6 km stąd, a węzeł autostrady A2 - 7 km. To idealne miejsce na pomyślny rozwój twojego biznesu!

Comments are closed.