Kiedy bardziej od kupna opłaca się wynajem powierzchni magazynowej?

Większość przedsiębiorstw, które zajmują się handlem, usługami transportowymi czy kurierskimi, potrzebuje odpowiedniej przestrzeni na przechowywanie towaru. Niestety, budowa własnego magazynu często pochłania ogromne środki finansowe i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, który można spożytkować na ważniejsze sprawy. Wynajem często jest o wiele bardziej opłacalny, szczególnie w przypadku mniejszych, początkujących na rynku firm.

Jakie są korzyści z wynajmu powierzchni magazynowych?

Niewielkie firmy często nie mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, jak opłacenie budowy własnego magazynu. Dużą korzyścią jest to, że opłacana jest wyłącznie kwota za wynajem, a w przypadku zawieszenia działalności czy przeniesienia firmy do innego miasta, w łatwy sposób możemy zakończyć współpracę. Dodatkowym plusem jest również fakt, że wynajmujący nie musi się martwić o sprawy techniczne, takie jak naprawy czy przeglądy, ponieważ większością z nich zajmuje się właściciel magazynu. Niektórym właścicielom firm trudno przewidzieć, w jakim momencie rozwoju firmy będą się znajdowali w przyszłym roku, czy nawet za kilka miesięcy, dlatego krótkoterminowe zobowiązania wynajmu to w ich przypadku dobre rozwiązanie.

Kiedy opłaca się wynajem?

Warto zwrócić uwagę na to, że wynajem powierzchni magazynowej będzie dobrym pomysłem w momencie, gdy planujemy rozszerzenie działalności firmy lub częściową zmianę asortymentu. W ten sposób możemy łatwo przeczekać rozbudowę i przechować towar. Wynajem opłaca się też przedsiębiorcom, którzy nie chcą czekać, ponieważ zakup lub budowa własnego magazynu to bardzo długi proces. Faza projektowa, przygotowawcza, postępowanie budowy i wreszcie odbiory na koniec często oznaczają nawet kilka lat oczekiwania, natomiast wynajem można zorganizować w kilka dni.

Comments are closed.