Jak dobrać biuro do rodzaju prowadzonej działalności?

W wielu przypadkach budowa własnej siedziby firmy jest zupełnie nieopłacalna lub po prostu niewygodna, więc wiele firm decydujących się na wynajem, staje przed wyzwaniem wyboru odpowiedniego biura. Na jakich kryteriach warto się skupić przy wyborze idealnego biura? Przedstawiamy kilka cech, które warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniach.

Odpowiednia lokalizacja biura

Zazwyczaj gdy zastanawiamy się nad tym, co jest pierwszym kryterium wyboru idealnego biura na wynajem, w głowie pojawia się myśl o lokalizacji. Nie jest to tylko kwestią dogodnego dojazdu dla kadry kierowniczej, ale też pracownicy o wiele przychylniej spoglądają na pracę wykonywaną w modnym biurowcu, do którego mogą dojechać komunikacją miejską lub rowerem. Nie można również zapominać o odbiorze firmy przez klientów, którzy będą zapraszani na spotkania i w prestiżowym miejscu odniosą o wiele lepsze wrażenie. Koniecznością jest też zadbanie o odpowiednią ilość miejsc parkingowych. Niedopuszczalne jest zapraszanie klienta, który nie ma gdzie zaparkować.

Weź pod uwagę rozwój firmy

Gdy właściciel małej firmy wybiera biuro dla siebie i swoich pracowników, często nie bierze pod uwagę powiększenia firmy. To błąd, bo warto wybrać miejsce gdzie można bezproblemowo wynająć większą ilość miejsca przy większym zapotrzebowaniu firmy. W przeciwnym razie pracownicy będą zmuszeni stawić czoła sytuacji, gdy zabraknie biurek do pracy. Koniecznie warto zajrzeć również do długoterminowych planów budynku. Nie warto wynajmować biur w miejscu, które za kilka lat będzie zlikwidowane.  

Dobrze jest dostosować wybór biura do stylu pracy, wiadomo przecież, że nowe firmy z małą liczbą pracowników będą potrzebowały niewielkich powierzchni, natomiast duże korporacje raczej zdecydują się na pomieszczenia open space.

Comments are closed.