Dlaczego warto wynająć biuro nawet dla jednoosobowej działalności?

Każda firma musi mieć siedzibę, bez względu czy jest to typowe wynajęte biuro, czy też własne mieszkanie. Bardzo często najmniejsze, jednoosobowe przedsiębiorstwa prowadzą swój biznes z własnych czterech ścian, jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest najlepsze. Oczywiście, ma swoje zalety, jednak są sytuacje, gdy to osobne biuro będzie lepiej spełniało swoją funkcję. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety wynajmowania biura przez niewielkie firmy. 

Czy warto wynająć biuro, jeśli pracuje się samodzielnie?

Wielu właścicieli jednoosobowych firm, jeszcze przed zarejestrowaniem działalności, zastanawia się nad tym gdzie będzie prowadziło swój biznes. Własne mieszkanie nasuwa się samoistnie, ponieważ odpadnie problem z dojazdami, ale warto zastanowić się też nad wynajęciem osobnego biura. Może to wpłynąć na jakość i warunki pracy za sprawą kilku istotnych kwestii. Rzadko które mieszkanie jest idealnie ciche, a rozmowa przez telefon z ważnym klientem w czasie sąsiedzkiego remontu nie brzmi zbyt profesjonalne. Wiercenie i trzaski w tle mogą sprawić, że potencjalny klient nie zdecyduje się na współpracę, traktując taką działalność, jako mniej prestiżową. 

Zalety wynajmu biura firmowego

Decydując się na wynajem biura dla jednoosobowej działalności, uniknie się problemów z prywatnością. Dlaczego? Adres firmowy jest dostępny publicznie w bazie CEIDG, więc do prywatnej skrzynki pocztowej, w przypadku biura w domu, może nadchodzić wiele niepożądanych materiałów reklamowych. Pracując w innym miejscu można też z powodzeniem oddzielić życie prywatne od zawodowego i uniknąć spadku motywacji próbując łączyć obowiązki domowe z zadaniami w pracy. Warto też wziąć pod uwagę odczucia domowników, dla których stresująca może się okazać ewentualna wizyta kontroli skarbowej.

Comments are closed.